Novinky

TMA ICON. ACCENT RINGS. Nová éra v dizajne bezrámových okuliarov práve prichádza. Najpredávanejší model našej B2B akcie v Brne sa predstavuje v plnej paráde. Za modelom stojí dizajnový riaditeľ Silhouette International, Roland Keplinger, ktorý nám poskytol rozhovor.


 

roland keplinger foto.1024x1024

 

Nová éra bezrámových okuliarov: Ako sa Vám podarilo vdýchnuť bezrámovým okuliarom tak nápaditý dizajn?

Už dlho sme sa zaoberali otázkou ako by mal dnešný bezrámový model vlastne vyzerať. Ako môžeme tento štýl preniesť do dnešnej doby? Naše prvé pokusy o podobný model prebehli už pred štyrmi rokmi. Ako náhle sme zachytili trend, že sa ľahkosť a minimalizmus opäť dostáva do popredia, pustili sme sa do práce. Všetko to do seba zapadlo vo chvíli, keď sme si uvedomili, že sa na Accent Rings nemusíme pozerať iba ako na niečo farebné na okraji skla ale ponúka to jedinečný dizajnérsky nástroj ako sa vyhrať s tvarmi a farbami a vytvoriť tým niečo úplne nové. Inšpiráciou pre úplne prvé návrhy bol motýľ – ľahkosť, elegancia a jedinečnosť.

Hovoríte o revolúcii v bezrámovom dizajne. Prečo je táto kolekcia tak prelomová?

Je prelomová, pretože prináša nový a neopozeraný look. Nie je to klasický bezrámový model, ale ani celorám. Kolekcia TMA ICON. ACCENT RINGS stojí na pomedzí týchto dvoch svetov a skvelo sa hodí do dnešnej doby.

Aké prekážky musel Váš tím prekonať aby mohol vyniknúť tak originálny dizajn?

Pravdepodobne najväčšou prekážkou bolo nájsť vhodný mechanizmus pre výrobu samotných Accent Rigns. Spoločne s vývojovým oddelením sme vytvorili mnoho rôznych pokusov a prototypov. Nakoniec sme došli k záveru, že jediným výrobným procesom, ktorý by zaručil kvalitu tohto dizajnového prvku bolo priame vstrekovanie. Neverili by ste ako veľmi sa taká jednoducho vyzerajúca vec môže premietnuť do detailného rozpracovania pri výrobe tak, aby sme dosiahli najvyššiu kvalitu povrchu týchto malých krúžkov.

Nová kolekcia TMA ICON. ACCEN RINGS kombinuje matné a lesklé povrchy. Aký dopad má tento dynamický prvok na samotný look?

Keď sme navrhovali farebné schémy kolekcie bolo pre nás veľmi dôležité docieliť harmonický a celistvý vzhľad. Pre túto kolekciu sme redizajnovali koncovky stránic, kde sa nachádza malý metalický prvok, ktorý reflektuje dizajn celého rámu. Mix matných a lesklých povrchov je skvelo vyvážený tak, aby zapasoval všetkým typom pleti. Hra s leskom a matom necháva možnosť vyniknúť prémiovej kvalite.

Farby v tejto kolekcii sú naozaj veľmi živé. Ako ste túto škálu docielili?

Každý nový dizajn vyžaduje veľmi podrobnú analýzu farebných trendov. Tým sme sa dostali ku kombinácii ultrafialovej farby, ktorá je podľa Pantone aktuálnou farbou roka a matných koncoviek vo farbe ružového zlata. Ďalším farebným trendom v metalických odtieňoch  je aktuálne mosadz, ktorú sme skombinovali s ľahko priesvitnými Accent Rings. Chceme týmto zdôrazniť ľahkosť. Našim cieľom bolo ponúknuť veľmi živú a trendy paletu farieb, ktorá bude fungovať s novými tvarmi.

 

VSECHNYTMA 

 

  STRABILIA, s.r.o. 

  

 

Zostaňte v kontakte

  • Alžbetina 2, 040 01 Košice
  • strabilia@strabilia.sk
  • 0918 544 249
  • strabilia@strabilia.sk