Novinky

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

walterwassilynadpissk

Storočné výročie Bauhausu, jednej z najvýznamnejších škôl umenia, dizajnu a architektúry, oslavuje značka okuliarov neubau svojou novou limitovanou edíciou, ktorá vzdáva hold zakladateľovi Bauhausu, Walterovi Gropiusovi a maliarovi Wasily Kandinskemu. Cez tvar tejto novej špeciálnej kolekcie vytvára značka dialóg medzi dizajnom a človekom a aplikuje ikonický štýl Bauhausu do moderného okuliarového dizajnu.

 

NEUBAU BAUHAUS 070 1412 v2 rev1 d RGB


 

NEUBAU BAUHAUS 010 456 v1 RGB+contrast

Zatiaľ čo veľa ikonických výtvorov dizajnovej školy Bauhaus našlo svoje miesto v múzeách, či súkromných zbierkach po celom svete, nový model slnečných okuliarov neubau je dizajnovým výtvorom pre každodenné použitie, moderným spojením remesla a umenia.

 

Krédo Bauhausu, teda že „forma nasleduje funkciu“ znamená tiež, že čo je funkčné, je krásne a že užitočnosť a efektivita každého produktu určujú jeho dizajn. 

Walter &Wassily, toto motto rozvíja do podoby „človek nasleduje formu“ a zameriava sa na interakciu medzi dizajnom a človekom. V každom z vizuálov modelov zaujímajú svoje miesto ikonické tvary Bauhausu, čo na tieto ikonické objekty vrhá úplne iné svetlo.

Použitie materiálov ako betón, sklo a kov a súhra materiálov s tvarom s dizajnovými výtvormi dizajnového štúdia Bauhaus sa tiahne ako červená niť, od architektúry cez interiérový dizajn, až po maľbu. Čisté línie, jednoduchosť tvarov a grafické elementy estetického vyjadrenia Bauhausu premenili dizajn dvadsiateho storočia a ovplyvnili budúce generácie.

Značka neubau, ktorá vychádza z odkazu viedenskej štvrti Neubau a ktorá sa rada hrá s nekonvenčnosťou by bez tejto revolúcie, ktorá položila základy pre vývoj dizajnu po celom svete, len ťažko vznikala. Pocta tejto ére cez nový model slnečných okuliarov Walter &Wassili je teda na mieste.

 

 

Samotný dizajn a materiálový mix je priamo inšpirovaný Bauhausom: titánový rám je odkazom na ohýbané kovové trubice použité v nábytkovom dizajne Bauhaus, zatiaľ čo guľatý výrazný stred vzdáva hold kruhu ako jednému z hlavných prvkov tejto doby. Gradálna zrkadlová úprava skla dáva priestor spomenúť si na fasádu samotnej budovy školy Bauhaus v Dessau.

Guľaté aplikácie v strede okuliarov, ktoré pochádzajú z 3D tlačiarne, narúšajú oválne línie okuliarov a pridávajú modelu zaujímavý detail. Mosadz, čierna a lesklo strieborná, tieto farby a ich kontrasty sú pre štýl Bauhaus typické a sú zastúpené v troch farebných kombináciách modelu Walter &Wassily. Model Walter &Wassily je unisex model slnečných okuliarov a je ďalším prírastkom k prémiovému price pointu neubau, kde doplní minuloročný model špeciálnej edície Sigmund & Carl. Model disponuje upraviteľnými stranicami a logom neubau na konci ľavej stranice. OchranaUV 400 je samozrejmosťou.

 NEUBAU BAUHAUS 060 1313 v2 RGB+contrast

 

 

NEUBAU BAUHAUS 030 804 v2 rev1 d RGB

 

 

walterwassily1

Zostaňte v kontakte

  • Alžbetina 2, 040 01 Košice
  • strabilia@strabilia.sk
  • 0918 544 249
  • strabilia@strabilia.sk